پیوندها
درباره ما

تصویر ولفجر 8

ازکجا آمده‌ام ... آمدنم بهر چه بود

خلاصه‌اي از تاريخچه‌ي تشکيل هيأت رزمندگان اسلام اصفهان - محبان اهل‌بيت

اولين مجموعه رزمندگان اسلام که در استان و کشور پايه‌ريزي گرديده و به ياري خدا و مدد اهل‌بيت نزديک به ربع قرن سابقه فعّاليّت دارد.

اين هيأت در سال 1364 توسط فرماندهان و برادران رزمنده بهداري لشکر امام حسين7 در شهرک دارخوئين، اردوگاه عرب، جبهه‌هاي جنوب غرب و مقرهاي لشکر خصوصاً سنگرها، پايه‌ريزي و با تشکيل جلسات سخنراني، دعا و نيايش، کم‌کم شکل گرفت.
با حضور برادران رزمنده در اصفهان و بازديد از خانواده معظم شهدا و مجروحين و همچنين حفظ روحيّات معنوي جنگ و تداوم ديدار همرزمان، قرار بر اين شد که هر هفته شام دوشنبه جلسات سخنراني و دعا و نيايش در مسجد المهدي برگزار گردد و کم کم پايه‌ريزي تشکّلي به نام هيأت رزمندگان اسلام مورد بحث و تأيد فرماندهان و همرزمان قرار گرفت. پس از آن از سال 1364 مراسم شام دوشنبه‌ها در شهر و مقرهاي جبهه به صورت رسمي به نام هيأت محبان اهل‌بيت - رزمندگان اسلام برگزار مي‌گرديد و پيرو اين جلسات ديدار برادران رزمنده محقّق شد و همچنين در هنگام نزديک بودن به عمليات نيز برادران رزمنده قديمي جهت حضور در جبهه ‌ها مهيّا مي‌شدند.پس از اتمام جنگ نيز اين جلسات به شکل رسمي‌تر ادامه يافت و با پيوستن مردم شريف اصفهان و ديگر برادران رزمنده لشکر از واحدها و گردان‌هاي مختلف به جمع دوستداران اهل‌بيت: و با گسترده شدن مراسم عزاداري دهه اول محرم و ديگر وفيّات و اعياد اهل‌بيت: و کمبود فضا جلسات را در مسجد نوبازار و بعد از آن در مسجد لسان‌الارض و خيمه حسيني گلستان شهدا، سپس ساختمان شهرداري در خيابان سعادت‌آباد و در حال حاضر در مجموعه فرهنگي-ورزشي امين برگزار نماييم. 
به لطف خداوند متعال و اهل‌بيت عصمت و طهارت: اين پرچم که با خون شهدا و بسيجيان هشت سال دفاع مقدس عَلَم گرديده روز به روز برافراشته‌تر و اين چراغ نوراني همواره با صداقت و پاکي و با حضور روزافزون و گسترده دوست‌داران اهل‌بيت: و گرفتن حاجات نوراني‌تر گرديده و خدمات صادقانه و بي رياي متولّيان هيأت نيز در اين امر بي اثر نبوده است. توفيق خدمت و سعادت طي اين مسير در آينده را نيز از خداوند متعال خواستاريم.

هيأت رزمندگان اسلام اصفهان – محبّان اهل‌بيت 

شماره پیامک ارتباطی  : 10006264